1. Pozor na vnášanie nečistôt

Odporúčame inštalovať v blízkosti vírivky sprchu. Do vody je treba ísť osprchovaný, zbaviť sa opaľovacích krémov a telových mliek. Ak sa používajú intenzívne nemusí stačiť ani osprchovanie. Po dlhšom pobyte vo vírivke sa otvoria póry a krémy z nich sa vyplavia na povrch a následne do vírivky.


2. Nepoužívajte studňovú vodu

Aj keď sa zdá byť čistá, môže obsahovať zvýšenú hladinu minerálov, prípadne jemný kal, najmä po období dažďov. Obecná voda je už predupravená a má nastavené optimálne Ph.


3.Tvorba vodného kameňa nepriaznivo pôsobí na vírivku

Na väčšine územia SR je tzv. tvrdá voda, čo spôsobuje tvorbu vodného kameňa. Po pár dňoch sa vo vnútri vírivky vytvorí drsnejší povlak. Efektívne sa tomu dá predísť ak pri každej výmene vody nadávkujete HARD FIX. Ak zabudnete dá sa ešte do pár dní doplniť a vodný kameň by mal zmiznúť. Ak už je vodný kameň “zažratý“, treba do vody naliať 15L octu na 1000L a nechať 2 dni pôsobiť. Vodu
vypustiť a napustiť novú a nezabudnúť postupovať podľa inštrukcií na úpravu vody.


4. Nadmerné používanie chémie

Odporúčame držať sa striktne návodu. Najväčšie problémy spôsobuje predávkovanie chlórom, s devastačnými následkami na vankúšiky, poťah termokrytu a môže poškodiť trysky, ktoré skrehnú a polámu sa (výmena predstavuje náklad minimálne 500).

5. Kontrola výšky hladiny vody

Je dôležité, aby bol zaplavený filter inak hrozí zadretie čerpadla, lebo pôjde nasucho (v zime sa voda odparuje viac). Vodou musia byť zaplavené všetky trysky minimálne po vyznačenú rysku. Ak ju neviete nájsť, držte sa LED svetielok po okraji (nie viac, aby sa po naplnení ľuďmi voda nevylievala).


6. Pravidelne vymieňajte vodu aj keď sa zdá byť čistá

Hygienici odporúčajú meniť vodu každé 34 mesiace (podľa zákazníkov min. 2x za rok). Pred výmenou vody použite čistič potrubí. Rozpustí a vyplaví usadeniny z potrubných systémov vírivky. Ak sa čistič dlhodobo nepoužíva po pár rokoch môže ich zanesenie spôsobiť nefunkčnosť polymérovej chémie. Čistenie je potom pomerne náročné s výmenou vody vo vírivke aj 34x za sebou.


7. Filtre čistiť prúdom vody

Dajú sa “vyprať“ aj vo vedre a Savom sa zbaviť mastnoty, ak jej nie je príliš veľa. Odporúčame zakúpiť si náhradné filtre s výmenou aspoň 1x ročne (stojí cca 50€).


8. Obal termokrytu je spotrebný materiál

Aj keď je vyrobený z kvalitnej PU koženky po 35 rokoch na priamom slnku, daždi, snehu termorkyt popraská a je potrebné ho vymeniť. Ide to jednoducho, nakoľko obaly sú na zips. Nie je potrebné meniť celé termokryty aj s polystyrénmi. Náhradné obaly rôznych modelov a farieb držíme skladom a stoja okolo 300. Starnutiu obalu sa dá čiastočne zabrániť pravidelným používaním (2x ročne) špeciálnej ochrannej teflónovej pasty, alebo prekrytím krycou plachtou (limitovaná životnosť 12 roky).


9. Pozor na vnesenie kremičitého piesku do vírivky

Môže sa dostať do čerpadiel vírivky a časom poškodiť grafitové tesnenie, ktoré oddeľuje motor od vodnej vrtule. Časom by to mohlo spôsobiť vytekanie vody z vírivky cez poškodené tesnenie.


10. Moderné obloženie z drevoplastu druhej generácie je bezúdržbové

Jediným nepríjemnejším efektom starnutia obloženia je dlhodobé pôsobenie slnka (UV žiarenie), ktoré spôsobí, že po rokoch bude vidieť, že obloženie bude bledšie na miestach vystavených slnku.


11. Nevypúšťajte vodu z vírivky v lete ani na zimu

V lete sa zvyšková voda v systéme (cca 10L) “zakvasí” vytvorením rias, slizov a povlakov, čo si následne vyžaduje náročné čistenie spojené s niekoľkonásobnou výmenou vody. Oprava vírivky, ktorej zamrznutím zvyšková vody potrhá čerpadlá alebo rozvody je veľmi náročná a drahá.

Želáme Vám veľa pôžitkov z novej vírivky!

Buďte informovaní