Váhate pri výbere, z akého materiálu bude vaša nová sauna? Pripravili sme pre vás článok na priblíženie možností. Veríme, že vám to uľahčí rozhodovanie.

Dva varianty sáun

Väčšinu našich sudových sáun ponúkame v dvoch druhoch materiálov. Sú rovnako kvalitne spracované, majú rovnakú hrúbku i izolačné vlastnosti. Materiál, z ktorého sú sauny vyrobené, nemá vplyv ani na dĺžku vyhriatia sauny. Sauna je tak vždy pripravená na saunovanie do 45 – 60 minút.

Ako prvé si predstavíme sauny vyrobené z čistého kanadského cédra, ktorý je bez hrčiek a má aj ako materiál najvyššiu cenu na svetových trhoch. Okrem sáun sa čistý céder bez hrčiek používa v stavebníctve na fasády domov, preto ho je vo svete nedostatok. Jeho cena iba za posledný rok stúpla o 35%.

Sauny vyrobené z kanadského červeného cédra sú bezúdržbové, takže ich netreba natierať, ani inak ošetrovať. Cédrové sauny majú tiež veľkú výhodu v tom, že nemusia byť prestrešené a nevadí im ani zatekajúca voda. Naopak, vlhká sauna je vždy výhodou – nie je potrebné vytvárať toľko pary v saune liatím vody na saunové kamene. Cédrová sauna bez strechy nechá vyniknúť krásnej farbe kanadského cédra. Na naše cédrové sauny vyrobené výhradne z čistého kanadského cédra poskytujeme doživotnú záruku (25 rokov).

 

Cenovo dostupnejšie sú sauny vyrobené z fínskej borovice. Borovicové sauny je ihneď po zložení potrebné ošetriť fungicídnym prípravkom proti škodcom a lazúrou, resp. olejom na drevo. Keďže je pre aplikáciu náteru potrebná vonkajšia teplota minimálne 15 stupňov, borovicové sauny sa nedajú inštalovať v zimných mesiacoch. Borovicové sauny sú prestrešené asfaltovým šindľom, aby do nich neprenikala voda. Saunu je potrebné opätovne natrieť po 1 – 5 rokoch, v závislosti od vonkajších podmienok. Cenovo sú tieto sauny zhruba za polovicu ceny sauny z cédra, poskytujú však rovnaký vnútorný priestor a komfort.

Na našej stránke si môžete vybrať z kompletnej ponuky sudových sáun.

Buďte informovaní