Zákaznícka linka
Potrebujete poradiť, vybrať vhodný produkt, alebo riešite problém? Volajte každý deň od 8 – 20 hod.

S čím potrebujete poradiť?

Často kladené otázky

Odporúčate celoročné používanie vírivky?
Áno. Účelom víriviek je poskytnúť vám relax kedykoľvek budete chcieť. V lete najmä ako osvieženie po náročnom dni, či zábava na oslave s priateľmi. A nechať sa v zime v príjemne teplom kúpeli masírovať a sledovať pritom nočnú oblohu – to sú zážitky na nezaplatenie.
Akú starostlivosť vyžaduje vírivka?
Dnešné vírivky sú postavené tak, aby mali zákazníci čo najmenej starostí. Vďaka technickým vymoženostiam, ako je napríklad filtrácia vody (prebieha automaticky 2-krát denne), či dezinfekcia ozonátorom (vyhubí až 90% všetkých živých organizmov), je starostlivosť o vírivku naozaj jednoduchá a nemusíte jej venovať viac ako minútu týždenne. Podľa odporúčaní hygienikov – a potvrdzujú to aj naše dlhoročné skúsenosti – vymieňať vodu je dobré raz za 3-4 mesiace. Súčasťou našich služieb je samozrejme aj odborné zaškolenie.
Budem potrebovať pravidelný platený servis počas trvania záruky?
Nie je to potrebné. Ani počas trvania záruky, ani po jej skončení. Vypustenie, vyčistenie a napustenie vírivky, ako aj starostlivosť o vodu, zvládajú bez problémov všetci naši zákazníci. Ak sa však na to predsa len necítite, alebo je váš čas mimoriadne vzácny, sme samozrejme pripravení poskytnúť vám naše odborné servisné služby.
Je obklad z kompozitných materiálov výhodou?
Určite áno. Za najväčšiu výhodu považujeme minimálne náklady na údržbu pri zachovaní štruktúry imitujúcej drevo. Polyuretánový obklad stačí opláchnuť vodou, prípadne preleštiť renovačným prostriedkom a nie je ho potrebné (na rozdiel od dreva) každoročne namáhavo brúsiť a natierať.
Sú vírivky vhodné aj do exteriéru?
Naše vírivky sú vybavené pre celoročné využitie v exteriéri. Realizujeme aj inštaláciu do obmedzených priestorov – stačí si vybrať model, ktorý dokáže prejsť cez všetky stavebné otvory. Máme v ponuke aj modely prepraviteľné cez bežné (80 cm) vnútorné dvere.
Sú náklady na prevádzku vírivky vysoké?
Nemusíte sa obávať – náklady na prevádzku vírivky vás milo prekvapia. Vďaka termoizolačnému systému SpaThermSystem® ako aj využívaniu zvyškového tepla z čerpadiel dochádza k jednoznačnej úspore. Zníženie počtu potrebných ohrevných cyklov tak v konečnom dôsledku šetrí vaše náklady. Denné prevádzkové náklady sa u našich zákazníkov pohybujú medzi 0,50 – 1,50 €*.
Podrobnejšie merania nájdete pri konkrétnych modeloch víriviek.
* Neplatí pre komerčne využívané vírivky.
Je potrebná k vírivke vodovodná prípojka?
Nie je. Prívod vody je riešený jednoducho. Vírivky SunSpa napustíte pomocou záhradnej hadice. Ak máte možnosť, tak v blízkosti vírivky vám odporúčame inštalovať sprchu, ktorú oceníte najmä v letných mesiacoch.
Ako správne vypustiť vírivku?
Vírivku vypustíte jednoducho cez výpustný ventil umiestenený na vonkajšom obale vírivky. Na ventil stačí, pomocou rýchlospojky, napojiť klasickú záhradnú hadicu a nechať vytiecť vodu z vírivky samospádom, čo trvá približne 2 hodiny. Takisto máte možnosť vypustiť vírivku pomocou ponorného čerpadla v priebehu niekoľkých minút.
Aký podklad si vyžaduje vírivka?
Vzhľadom na celkovú záťaž cca 400 kg/m2 je základom rovný a pevný povrch – napríklad betónová platňa hrúbky 6-10 cm, zámková dlažba. V prípade menších nerovností je možné pod vírivku osadiť tvrdený polystyrén STYRODUR hrúbky 2-3 cm.
Viete vírivku zabudovať aj do terénu?
Samozrejme, je to možné a mnohí naši zákazníci si zvolili práve túto možnosť. V prípade záujmu vám radi vypracujeme individuálnu cenovú ponuku „na kľúč“.
Aká je váha vírivky?
„Suchá“ hmotnosť vírivky (v závislosti od modelu) je medzi 250-350 kg. Celková hmotnosť vrátane vody a osôb môže presiahnuť 2 tony. Pri projektovaní podkladu je preto potrebné počítať s maximálnou záťažou 400 kg/m2.
Ako často vymieňať vodu vo vírivke?
Pri pravidelnej filtrácii, dezinfekcii ozónom a správnom dávkovaní chémie odporúčame meniť vodu raz za 3-4 mesiace. Potreba výmeny vody závisí najmä od toho, ako sa o vírivku „staráte“. Stačí, ak do vody príde niekto natretý opaľovacím krémom, špinavý, alebo spotený a voda sa ihneď znehodnotí a nevydrží vám ani týždeň. Na druhej strane, máme informácie od zákazníkov, že im vodu stačí vymeniť raz za rok.
230V, alebo 380V?
Naše vírivky (okrem najväčších modelov) sú štandardne dodávané pre pripojenie na 230V / 50 Hz. V prípade požiadavky na zvýšenie celkovej efektívnosti je možné každý model prispôsobiť aj na trojfázový prúd 380V.

Na stiahnutie

Napíšte nám