Zákaznícka linka
Potrebujete poradiť, vybrať vhodný produkt, alebo riešite problém? Volajte každý deň od 8 – 20 hod.

S čím potrebujete poradiť?

Často kladené otázky

Ako sa líšia klasická sauna a infrasauna?

V klasickej saune sa teplo tvorí pomocou vodnej pary, alebo vzduchu vyhriateho na vysokú teplotu. Pri infrasaune infračervené žiarenie nezohrieva miestnosť a pri relatívne nízkej teplote preniká priamo do tela. Infrasauna uľavuje najmä pri boľavých kĺboch a svaloch. Pôsobenie klasickej sauny je komplexnejšie a pomocou mokrého a suchého efektu prináša okrem úľavy od bolestí kĺbov a svalov aj ďalšie zdravotné výhody. Spomenieme napríklad odbúravanie stresu, podporu imunitného systému a viditeľné skrášľovanie pleti.

Je sudová sauna vhodná aj pre exteriér?

Sauny Almost Heaven Saunas a Cedar Lover sú navrhnuté ako univerzálne – vhodné pre použitie v interiéri, aj v exteriéri. Vďačia za to najmä stavebnému materiálu z ktorého sú vytvorené – kanadskému červenému cédru. Charakterizuje ho prirodzená odolnosť voči hnilobe, plesniam a starnutiu. Robustnosť konštrukcie sauny je zabezpečená systémom do seba zapadajúcich dosiek.Výborne akumulujú teplo a kruhový tvar sudovej sauny sa postará o rovnomernú distribúciu v celom priestore.

Aké sú výhody červeného cédra na stavbu sudovej sauny?

Kanadský červený céder, ktorý používame ako stavebný materiál pre sauny, je obľúbený a vysoko cenený saunovými nadšencami. V prvom rade, je to jeden z mála druhov dreva, ktorý nepodlieha rozkladnému procesu. Odolnosť voči hnilobe a plesni ho predurčuje pre univerzálne použitie vo vnútri alebo vonku. Je vyhľadávaný pre svoju mäkkosť, ktorá sa postará o príjemný dotyk tela s povrchom dreva napriek vysokej teplote vzduchu. A do tretice, nič nemôže konkurovať sladkej, sviežej vôni kanadského červeného cédru.

Sú náklady na prevádzku sauny vysoké?

Možno vás to prekvapí, ale bežná prevádza sauny má zanedbateľnú spotrebu. Konkrétne je to menej ako 40 ampér-sekúnd, podobne ako bežné domáce spotrebiče – napríklad sušička bielizne. Výhodou saunovej piecky, na rozdiel od iných spotrebičov – je, že energiu spotrebúva iba keď ju používate. Zapnete ju maximálne 1 hodinu pre použitím a vypnete bezprostredne po použití.

Akú starostlivosť si vyžaduje sauna?

Domáce saunovanie určite nie je časovo náročný „koníček“. Okrem toho, že nemusíte zarelaxom cestovať, starostlivosť o sauna je minimálna a spočíva v priebežnom čistení lavíc a podlahy slabým roztokom vody a jedlej sódy podľa potreby. Najmä v prvých mesiacoch môže byť potrebné stiahnuť sudové obruče, alebo naopak vložiť do konštrukcie pár dosiek na vyplnenie. Ide o prirodzený proces, kedy môže drevo vzhľadom na klimatické a poveternostné podmienky nasávať vlhkosť a meniť svoj objem.

Na stiahnutie

Napíšte nám