Sudové sauny
z čistého cédra

Nie je to obyčajná sauna. Výnimočnou ju robí predovšetkým prvotriedny kanadský červený céder – unikátny materiál, z ktorého je vyrobená. Tento prírodný zázrak očarí všetky vaše zmysly.

Bellewille

Sudová sauna pre 4 osoby
od 3.990 €

Bellewille XL

Sudová sauna pre 8 osôb
od 3.990 €

Sarnia

Sudová sauna s prístreškom
od 3.990 €

Alix

Sudová sauna s priehľadnou stenou
od 5.990 €

Barrie

Sudová sauna so šatňou
od 5.490 €

Chilliwack

Sudová sauna so šatňou a prístreškom
11.490 €

Sprcha

Sudová sprcha
2.490 €

Sudové sauny výnimočnej kvality

Aké je tajomstvo kanadského červeného cédra? Vysoká trvácnosť a špeciálne vlastnosti pôsobiace na všetky vaše zmysly. Na rozdiel od ostatných mäkkých drevín (napr. borovica) nevylučuje živicu a nezvlní sa. To umožňuje skonštruovať saunu s minimom spojov tak kvalitnú, že na cédrové drevo poskytujeme 25-ročnú záruku. Náš céder pochádza zo stromov z trvalo udržateľných lesov.

Funkčný a efektívny dizajn sudovej sauny

Sudová sauna sa vďaka svojmu tvaru rovnomerne vyhrieva. Perodrážkový spoj umožňuje drevu vplyvom tepla rozťahovať a zmršťovať sa a nehrozí tak riziko trieštenia. Masívna drevená konštrukcia zabezpečuje odolnosť a pevnosť konštrukcie. Céder je odolný voči vode aj hmyzu. A aj v rozhorúčenej saune zostáva céder chladný a príjemný na dotyk.

Nevyžaduje údržbu

Kanadský céder má prirodzenú odolnosť voči poveternostným vplyvom a starnutiu. Kvalitná montáž zabezpečí, že  starostlivosť o sudovú saunu spočíva v občasnom skontrolovaní napätia obručí a ich dotiahnutí. Prípadné znečistenie alebo škvrny vo vnútri sauny môžete ľahko odstrániť pomocou sódy bikarbóny a vody. Vieme rýchlo dodať náhradné diely ako saunové lávové kamene, alebo cédrové dosky.

Zdravotné výhody saunovania

Pôsobí relaxačne, odbúrava stres, detoxikuje a zlepšuje prekrvenie. Aktivizuje sa srdcová činnosť a zrýchľuje metabolizmus, čo vedie k spaľovaniu kalórií podobne ako pri stredne náročnom cvičení. Zlepšuje pohyblivosť svalstva a kĺbov. Dlhodobo sa zvyšuje imunita organizmu, čo pôsobí preventívne pri celom rade ochorení.

Sudové sauny z cédra

Ako postaviť sudovú saunu

Inštalované sauny u vás doma

Nechajte sa inšpirovať našimi zákazníkmi, ktorí stavili na kvalitu a užívajú si relax a zdravotné benefity, ktoré naše sauny poskytujú. Prezrite si naše najzaujímavejšie inštalácie priamo doma, u našich zákazníkov.

Často kladené otázky

Potrebujete poradiť? Nenašli ste informáciu, ktorú ste hľadali? Rýchlym riešením môžu byť odpovede na najčastejšie dotazy, ktoré nám posielate.

Najnovšie blogy

Ako pripraviť podklad pre saunu osadenú na tráve

Ako pripraviť podklad pre saunu osadenú na tráve

Chceli by sme vám predstaviť jednoduchý spôsob, ako umiestniť saunu na nespevnený povrch. Pre umiestnenie sauny potrebujeme vytvoriť podklad, ktorý oddelí drevené podstavce od zeme, čím zabráni ich znehodnocovaniu nasávaním vlhkosti zo zeme. Ako ideálny materiál...

AKO BOLO NA SAUNOVOM MARATÓNE? (video)

AKO BOLO NA SAUNOVOM MARATÓNE? (video)

Ak ste sa minulý mesiac nemali možnosť zúčastniť 1. medzinárodného saunového maratónu v Aquaparku Senec, pozrite si výber toho najzaujímavejšieho. Saunoví majstri z celého sveta Saunový maratón bol naozaj medzinárodný. Počas troch...